کانادا
مهاجرت به کانادا 
قالب وبلاگ

nurse canada

وضعیت پرستارها در کانادا:  

مهاجرت پرستاران به خارج از کشور، از سالها پیش و به عنوان یکی از راه های مقابله با بیکاری این قشر شناخته شده است.

هرچند وزارت بهداشت تلاش کرده با استخدام پرستاران کمی از این مهاجرت پیشگیری کند، اما جدیدترین آمارها نشان می دهد که روزانه 40 پرستار متقاضی اعزام به خارج از کشور هستند.

صدیقه سالمی معاون فنی سازمان نظام پرستاری کشور حقوق 7 سال پیش پرستاران آمریکایی با حقوق فعلی پرستاران ایرانی را مقایسه می کند و می گوید: "یک مدیر پرستاری در کالیفرنیا سالانه 186 هزار دریافتی داشته است و کمترین میزان درآمد مربوط به پرستار با مدرک دیپلم بهیاری است که در سال 42 هزار و 500 دلار بوده است. اما در ایران یک پرستار با 41 سال سابقه کار ماهی 780 هزار تومان حقوق می گیرد." او درباره میزان کار پرستاران در ایران و دیگر کشورها می گوید: "میزان ساعت کار که متوسط جهانی آن 35 ساعت است، رعایت می‌شود. البته ساعات روزهای تعطیل،‌ بین 1.5 تا 2 برابر یا شب‌کاری 1.5 برابر یا زمان تعطیلات سال نو و اعیاد مهم، همگی 2 برابر حساب می‌شود.

مقصد اول برای پرستاران مهاجر کشور کاناداست زیرا در این کشور آنها حقوق بالا و ساعت کاری پایین دارند.مقصد بعدی استرالیا، کشورهای اروپایی و آمریکاست.(منبع خبر آنلاین تیرماه 91)

ایران با دارا بودن سیستم درمانی خوب نسبت به بسیاری از کشورها وضعیت بهتری دارد ولی مسائلی همچون بیمه خدمات درمانی، دستمزد پایین، تفاوت زیاد بین حقوق دکترها و پرستارها و ... باعث شده که بسیاری از افراد نتوانند آنگونه که فکر می کردند، خود را قانع کنند.در این بخش شرایط پرستار ها در کانادا و نحوه مهاجرت پرستار ها به کانادا را توضیح می دهیم؛

بخش هایی که پرستاران در کانادا فعالیت می کنند:

1-     بیمارستان: پرستاران به ترتیب شیفت همانند ایران کار میکنند.

2-     بخش تخصصی یک بیمارستان: کار در یک بخش تخصصی در بیمارستان مانند بخش نوزادان. امتحان مخصوصی باید بدهید که سالی 3بار تکرار می گردد.

3-     Acute Care Nurse : مربوط به بخش مراقبت از افراد سالخورده با دوره درمان طولانی است.

4-     Camp Nurse :این بخش که بیشتر به کودکان خدمات میدهد در تابستان و به صورت گروهی انجام می گردد.

5-     Home visit nurse : بخش مراقبت از بیماران زیر نر بیمارستان یا پزشک مجرب ولی در منزل بیمار که هرساله تعداد زیادی از افراد نیز این طریق مهاجرت می کنند.

6-     Clinic Nurse : اگر شما مجوز RN را دریافت کردید، میتوانید در این بخش ها مانند بخش زنان کار کنید، معمولا حقوق بالاتر از ساعتی 30لار دریافت می کنید.

7-     Nursing Home : خانه سالمندان، پرستاران به سالخوردگان در این بخش خدمات ارائه میدهند.

8-     Long term care facility : خدمات به بیماران که نیاز به مراقبت دائمی دارند مانند اوتیسم

9-     Retirement Home  : شبیه سالمندان است ولی سالخوردگان توانایی انجام کارهای ابتدایی را دارند.

10-  Palliative care : مراقبت های ویژه برای سالخوردگان

11-  Hospice : نگهداری از بیماران خاص مانند ایدز

12- School nurse : پرستار ویژه دانش آموزان.

13- Medical industry nurse : برای پرستاری و مراقبت ها در کارگاه ها و صنایع

14-   Trail nurse: تحقیق در مورد پزشکیشما برای کار در هریک از بخش های پرستاری می بایست ابتدا رزومه خود را تکمیل کنید.(به بخش تهیه رزومه به سبک کانادایی این سایت مراجعه کنید) معمولا کارفرما ها بعد از چند هفته از بررسی رزومه ها با شما تماس می گیرند البته شرایط کار و حقوق در هر ایالت کانادا متفاوت است.

می توانید بجز رفتن به سر کار ، ادامه تحصیل نیز بدهید، در اینصورت شما تحت بورس یک بیمارستان خواهید بود مانند دانشگاه McGill مونترال.

البته شرایط برای پرستارها در استان کبک و ونکوور خوب است و برای مهاجرت نیازی به مدرک زبان ندارند(اگر پرونده کامل با توجه به تهیه هر 35مورد سفارت بفرستند)، ولی سعی کنید امتحال RN که درایران  نیز برگزار می شود را انجام دهید و زبان خود را تقویت کنید چون برای کار،تحصیل و زندگی به آن احتیاج مبرم دارید.


در زیر سایت نظام پرستاری کبک را ببینید:

http://www.oiiq.org/انواع رشته های تحصیلی در رشته پرستاری:

Field of Nursing

Profile

Emergency Nursing

Nurses in this field work with emergency cases.

Pediatric Nursing

Nursing of little babies, teenagers, etc. is the responsibility of a pediatric nurse. A master's degree in nursing is one of the most basic pediatric nurse requirements. A neonatal nurse practitioner has a somewhat similar job.

Anesthetist Nursing

Provision of anesthesia to surgical, obstetrical, and trauma patients is a job of a nurse anesthetist. This is said to be one of the most lucrative careers in the U.S., considering the mind-blowing salary figures of nurse anesthetists.

Ambulatory Care Nursing

Nursing in this field involves taking care of illnesses in patients periodically, which can be outside the hospital.

Geriatric Nursing

Taking care of old people, either at hospital or at the patients' homes is the job of a geriatric nurse.

Agency Nursing

A highly sought after job, agency nursing involves a nurse's registration with an agency where he/she can provide services in flexibility of specialization as well as time preferences, etc.

Midwife Nursing

All processes associated with childbirth come under this field of nursing. A midwife nurse is responsible for taking care of the expecting mother.

Military Nursing

Nurses who are responsible for treating army personnel are called military nurses. A military nurse can also work in a military hospital.

Cardiac Care Nursing

Nurses who take care of patients suffering from heart diseases are called cardiac care nurses.

Case Management Nursing

Patients who require a long-term treatment for their illnesses like cancer, tumor, etc. seek assistance from case management nurses who regularly pay visits to the patient, thereby, providing them with proper medication and assistance all throughout their recovery.

Forensic Nursing

Nurses providing medication to victims of crime, and patients in prison, etc. are called forensic nurses.

Urology Nursing

All specialties such as infertility, oncology, sexual glitches, lithotripsy are responsibilities of a urological nurse.

Legal Nursing

Legal nurses make use of the legal system along with nursing to review medical papers, documents, etc. for attorneys and lawyers.

Gastroenterology Nursing

Nurses working under this field take care of patients who suffer from all problems associated with gastroenterology.

Dermatology Nursing

For taking care of all problems and diseases associated with the skin, dermatology nurses specialize in this field of nursing.

Women Health

For all illnesses and problems associated with women's health, this field of nursing has a wide scope. Fields such as reproduction, OB/GYN, mammography, etc. are addressed.

 

 

امتحان RN پرستاری:

اگر میخواهید در کانادا موفق شوید ابتدا امتحان فوق را شرکت کنید، البته این آزمون در ایران نیز تدریس می گردد، شما می بایست نکات زیر را بدانید:

1-     توضیح بخش های داخلی جراحی-مادر و نوزاد-کودکان و روان

2-     دوره های Assessment شامل ارائه انواع سناریو در خصوص شرایط بیمار و نحوه ارتباط

3-     نکات آزمون RNبرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام امتحان و شرایط مورد نیاز فایل های فارسی زیر را دانلود کنید:

 شرایط نامنویسی در امتحان پرستاری در بریتیش کلمبیا (زبان فارسی- 5 صفحه - 185 کیلوبایت - فرمت PDF)

اطلاعات پرستارانی که خارج از کانادا تحصیل کرده اند (زبان فارسی- 21 صفحه - 2.15 مگابایت- فرمت PDF)توصیه ما اینست که ابتدا مهاجرت خود را تکمیل کنید و سپس در امتحان فوق شرکت کنید.

 


 منبع: سازمان مهاجرتی گنجی

www.GanjiCo.com


برچسب‌ها: پرستار ها در کانادا
[ سه شنبه سی و یکم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 18:46 ] [ گنجی ]
معاون فنی سازمان نظام پرستاری کشور از مراجعه روزانه 40 پرستار به سازمان برای دریافت معرفی نامه جهت اعزام به خارج از کشور خبر داد و گفت: وزارت بهداشت خطر را احساس می کند. 
 
صدیقه سالمی در گفتگو با مهر به کمبود نیروی پرستاری و شرایط سخت و دشوار کار پرستاران در مراکز درمانی کشور اشاره کرد و گفت: اگر امروز به فکر جامعه پرستاری نباشیم، فردا پرستاران از کشور می روند. چون تسهیلاتی که برای پرستاران در کشورهایی مثل کاناداو آمریکا در نظر گرفته می شود، باعث می شود که پرستاران جذب بازار کار این قبیل کشورها شوند. 
 
دبیر شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به گزارش سال 2005 (7 سال قبل)، به حقوق دریافتی پرستاران در آمریکا اشاره کرد و افزود: یک مدیر پرستاری در کالیفرنیا سالانه 186 هزار دریافتی داشته است و کمترین میزان درآمد مربوط به پرستار با مدرک دیپلم بهیاری است که در سال 42 هزار و 500 دلار بوده است. 
 
وی گفت: در ایران یک پرستار با 41 سال سابقه کار 780 هزار تومان حقوق می گیرد. 
 
معاون فنی سازمان نظام پرستاری با عنوان این مطلب که روزانه 40 پرستار به سازمان مراجعه می کنند و درخواست معرفی نامه برای اعزام به خارج از کشور را دارند، افزود: ساعت کار پرستاران در کانادا و آمریکا بسیار کم است و این ساعت کار اختیاری بوده و پرستار خودش تعیین می کند که در کدام شیفت در محل کارش حاضر شود.
برچسب‌ها: مهاجرت پرستاران
[ یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 9:55 ] [ گنجی ]

job search canada

کاریابی اینترنتی در کانادا: Website that list JOBS in Canada

در ادامه سایتهای کاریابی که امکانات فراوانی به نسبت طراحی و عملکردشان دارند را می بینید. همیشه از دوستان و همکاران و شاغلان بخش مورد علاقه خود در کانادا در مورد این نوع سایت ها سوال کنید. لیست کامل آن در دفتر شرکت گنجی موجود است و موکلین ما میتوانند آن را هنگام عقد قرارداد دریافت نمایند.

سایت های عمومی جستجوی کار:

1-     Indeed.ca: امکان جستجو نسبت به شغل و محل. 

2-     Job Bus Canada: دارای موتور جستجوی متصل به بانک اطلاعاتی بسیاری از شرکتها و سازمانهای دولتی

3-     JobServe.ca: جستجو درکانادا و با فیلتر هر شهر، امکان ثبت نام ایمیلی و دریافت آگهی های استخدام 

4-     Monster.ca: یکی از معروف ترین سایتهای کاریابی برای حرفه ای ها 

5-      PlusJobsCanada: بانک اطلاعاتی مشاغل کانادا با امکانات جستجوی هر شغل

6-     Thingamajob.com: مشاغل موجود در انتاریو 

7-     WowJobs.ca: امکان جتجوی بسیاری از مشاغل و ایجاد لیست مشاغل در یک صفحه

8-     Workopolis.com: معروفترین سایت کاریابی با درج آگهی از Globe and mail و Toronto Star  

9-     Canada Job Directory: لینک به بسیاری از شغل ها و سایتهای کاریابی 

10- Ontario Workinfonet: لینک به بسیاری از شغل ها و بازار کار کانادا و سایت های آموزشی

 

سایت های تخصصی جستجوی کار در کانادا:

1-      CanadaIT.com: اطلاعات جامع در مورد مشاغل کامپیوتر:نرم افزار،سخت افزار،شبکه با درج آگهی استخدام، کمپانی ها و سمینارها

2-      Canadian Aviation Maintenance Council (CAMC) Job Mart:  یک سایت استخدام آنلاین برای هوانوردی، شامل: تکنسین تعمیر هواپیما، مهندسی هوا فضا، سازه های هوافضایی، ایمنی و صلاحیت پروازی،مکانیک پرواز، مراقبت پرواز و جستجوی پیشرفته

3-      Canadian Forests: سایت مشاغل بخش کشاورزی علی الخصوص جنگلداری و باغبانی و احیای مراتع

4-      Careertree.ca در این سایت ثبت نام کنید و آگهی های استخدام را با ایمیل دریافت کنید.

5-      CharityVillage.com سایت بخش خصوصی و آموزشی در مورد بخش های غیرانتفاعی در کانادا

6-      Education Employment Opportunities in Ontario سایت جستجوی در بخش آموزش و تحصیل کانادا

7-       Developmental Services اطلاعات جامع در بخش توسعه در کانادا

8-      GoodWorkCanada.ca اطلاعات این سایت مربوط به کاریابی در بخش محیط زیست است.

9-      Government of Ontario Jobs سایت کاریابی در مشاغل دولتی کانادا

10-   In Transit Personnel Inc. استخدام در بخش حمل و نقل کانادا، آگهی های مربوط به رانندگان، جرثقیل داران

11-   HFOJobs  کاریابی برای پرستار ها و پزشکان کانادا و اطلاعات آن در انتاریو

12-   Jeff Gaulin's Job Board جستجو در صنف روزنامه نگاران و صداو سیما در کانادا

13-   JobBank سایت مشاغل بخش دولتی

14-   Media Job Search Canada با درج رزومه خود در این سایت مشاغل بخش رسانه های تصویری را خواهید داشت.

15-   Ontario Clean Water Agency سایت بخش صنعت آب کانادا و دولت انتاریو

16-   Ontario Municipal Waterworks Association سایت بخش آب آشامیدنی و استخدام ها آن رشته

17-   Ontario Water Works Association بخش آب و استخدام در کانادا

18-   BioTalent سایتی مفید برای جستجوی مشاغل در بیوتکنولوژی کانادا

19-   Public Service Commission سایت کاریابی در مشاغل دولتی کانادا

20-   University Affairs سایت کاریابی بعد از فارغ التحصیلی در کانادا

 

برای اطلاعات بیشتر به وبسایت سازمان مهاجرتی گنجی www.GanjiCo.com مراجعه کنید.


برچسب‌ها: کاریابی در کانادا
[ شنبه بیست و هشتم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 18:5 ] [ گنجی ]

میدانید که ممنوعیت الکل و خوک در کشورهای اسلامی در دنیا سابقه دارد، ولی جالب است بدانید که برخی‌ از کشورهای دیگر نیز برخی‌ از غذاها را ممنوع اعلام کرده اند و فروش این مواد غذایی جرم دارد. 
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.


۱- آبسنت (Absinthe): استفاده از این نوشیدنی تقطیری که درصد الکل آن بسیار بالاست در کشور وانواتو، قسمتهایی از نیوزلند، و از ۱۰۰ سال پیش تا به حال در فرانسه و مونترال کانادا ممنوع بوده است. دلیل این ممنوعیت وجود افسنطین یا خاراگوش در این نوشیدنی می باشد که سبب ایجاد توهم می گردد.

۲- سمبوسه (Samosa): گروه الشباب مصرف سمبوسه را در سومالی ممنوع کرد. آنها معتقدند که حالت مثلث گونه این غذا شباهت بیش از حدی به تثلیث مسیحیان دارد.

۳- هَگیس (Haggis): مصرف هگیس که نوعی خوراک اسکاتلندی است بمدت ۴۰ سال است که در امریکا ممنوع شده چون این غذا شامل ریه و قلوه و جگر گوسفند می باشد.

۴- تخم مرغ های کیندر(Kinder): تخم مرغ های شکلاتی شانسی کیندر که حاوی اسباب بازی های کوچکی است جزء اقلام ممنوعه در امریکا است، چون احتمال دارد اسباب بازیهای داخل این تخم مرغ ها بلعیده شوند و باعث خفگی گردند. جالب اینکه در سال ۲۰۱۱، ۶۰۰۰۰ عدد تخم مرغ کیندر توسط امریکائیان خریداری شده است.

۵- جگر چرب (Foie gras): سِرو این غذای تجملی و گرانقیمت در ۱۴ کشور جهان و چندین ایالت امریکا ممنوع است. دلیل ممنوعیت این غذا بخاطر طرز تهیه آنست. برای تهیه این غذا مرغابی و غازها را مجبور می‌کنند مقدار زیادی روغن و غذای چرب بخورند حتی اگر میلی به خوردن آن نداشته باشند تا بیش از اندازه چاق شوند و کبد آنها به اندازه ۱۰ برابر بزرگتر از کبد عادی گردد، که این کار بسیار ظالمانه است.

۶- سس گوجه فرنگی (Tomato Ketchup): مصرف سس گوجه فرنگی (کچاپ) به دلایل فرهنگی در مدارس فرانسه ممنوع شد. چون اعتقاد بر این است که سس گوجه فرنگی با طعمی که به غذا می دهد مانع از تجربه مزه واقعی غذاهای فرانسوی می شود. فرانسویها به چشیدن تک تک طعم ها، مزه ها، رایحه ها، و چاشنی‌های موجود در غذا یا نوشیدنی‌ بسیار حساسند و یا حداقل "تظاهر" به درک صدها طعم و مزه مختلف میکنند.

۷- زردپره یا توکا (Ortolan): سِرو این غذا در فرانسه ممنوع است. برای تهیه این غذا زردپره ها که مانند گنجشک می مانند را بطور مصنوعی چاق کرده، در ماده ای بنام آرماگناک غوطه ور کرده و سپس کباب می کنند و پرنده کباب شده را بطور کامل همراه با استخوانهایش می خورند. دلیل ممنوعیت این خوراک در فرانسه اینست که تعداد اینگونه پرنده بسیار کاهش یافته است.

۸- پُف ماهی ژاپنی (Japanese Puffer Fish): سِرو این غذا در کشورهای اتحادیه اروپا ممنوع است. ویتنام نیز اخیرا" صید و فروش این نوع ماهی را ممنوع کرده است. بخاطر اینکه این ماهی بسیار سَمی است و اگر این خوراک لذیذ درست تهیه نشود باعث ایجاد مسمویت شدید و مرگ می گردد.

۹- تاسو ماژو (Casu Marzu): مصرف این پنیر ساردنی که با لارو مگس ساخته می شود در امریکا ممنوع است. جالب اینکه کِرم های زنده موجود در این پنیر خوردنی هستند. مصرف این پنیر برای مدتی در کشورهای اتحادیه اروپا هم ممنوع بود.

۱۰- زورشترومینگ (Surströmming): مصرف این نوع شاه ماهی سوئدی تخمیر شده در چنیدن شرکت هوایپمایی ممنوع شده است. دلیل این ممنوعیت اینست که این نوع غذا بعنوان یک سلاح خطرناک شناخته شده، چون زمانیکه در ظروف حلبی بسته بندی می شود حالت انفجاری پیدا می کند.
بسیاری از این موارد را کشورهای اسلامی محدود کرده اند و نتایجی خوب در بر داشته، مانند عدم مصرف مشروبات الکلی.برچسب‌ها: کانادا
[ جمعه بیست و هفتم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 13:50 ] [ گنجی ]
مهاجرت پرستاران ایرانی، دلیل ....باید ها و آرزوها
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
طبق گزارش‌های موجود، کانادا نخستین مقصد و امارات متحده عربی، دومین مقصد پرستاران مهاجر ایرانی هستند. استرالیا، آمریکا و بریتانیا نیز فرصت‌‌های خوبی برای جذب و اشتغال پرستاران ایرانی فراهم کرده‌اند. ولی کانادا و علی الخصوص کبک بیشترین جذب پرستار را دارند.

دبیرکل خانه پرستار ایران می‌گوید که حقوق نازل و سنگینی کار، موجب تغییر شغل، مهاجرت یا خانه نشینی پرستاران می‌شود. پرستاران باتجربه دستکمی از یک پزشک ندارند اما اختلاف دستمزد آنها تا ۴ میلیون تومان هم می‌رسد.
آمار مشخصی از حرفه یا موقعیت تحصیلی متقاضیان مهاجرت از ایران وجود ندارد اما گفته می‌شود که پرستاران، شمار قابل توجه و رو به افزایشی در میان مهاجران دارند.
محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران با اشاره به مشکلات اقتصادی و کاری این قشر تاکید می‌کند که اصلی‌ترین دلیل ترک شعل توسط پرستاران ایرانی، حقوق اندک و حجم بالای مسئولیت‌ها و وظایف آنها است.
دستمزد متوسط یک پرستار در ایران به گفته شریفی در بهترین حالت حدود ۶۰۰ هزار تومان در ماه یا معادل ۴۰۰ دلار است. او می‌افزاید که در بیمارستان‌های ایران به ازای هر ۱۲ تا ۱۴ تخت، یک پرستار مشغول کار است در حالی‌که در آمریکا هر پرستار تنها مسئول ۴ تخت است و در شیفت کاری خود وظیفه رسیدگی به بیش از ۴ بیمار را ندارد.
در حال حاضر، یکی از نارضایتی عمده پرستاران ایرانی، عدم اجرای قانون ارتقای بهره وری است که با وجود تصویب در فروردین سال ۸۸ به فراموشی سپرده شده است.
برابر این قانون، ساعت کاری پرستاران باید کاهش یابد یا به صورت مابه‌التفاوت پرداخت شود. اما بسیاری از بیمارستان‌های خصوصی و برخی بیمارستان‌های دولتی از رعایت این قانون سر باز زده‌اند.
غضنفر میرزابیگی، رییس کل سازمان نظام پرستاری در اوایل مرداد سال ۱۳۹۱ با هشدار به بیمارستان‌های خصوصی و تامین اجتماعی گفت اگر تا ۳ ماه دیگر قانون یاد شده را عملی نکنند، از آنها شکایت خواهد شد.
بی‌انصافی در حق جایگاه و منزلت پرستاران
دبیرکل خانه پرستار ایران، تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان مابین وزارت‌خانه‌های بهداشت و علوم و اختلاف ساعات کار نیروهای ستادی و بیمارستانی این وزارت‌خانه‌ها را نیز موجب اعتراض و نارضایتی این قشرمی‌داند. پرستاران حتی در ماه رمضان نیز که ساعات کار به ۲۵ ساعت در هفته می‌رسد، بین ۴۰ تا ۴۴ ساعت کار می‌کنند.
پرستاران ایرانی هم‌چنین از شب‌کاری‌های مداوم، تاخیر در پرداخت اضافه‌کاری، تفاوت فاحش بین درآمد پرستار و پزشک و برخوردهای همراهان بیماران گلایه دارند. تفاوت کارانه یک پزشک و پرستار گاه به ۴ میلیون تومان می‌رسد.
پرستاران می‌گویند که تمام اقدامات درمانی بعد و قبل از عمل برعهده آنهاست. آنها اغلب باید به جای پزشک، مسئولان تغذیه، خدمات مددکاری و سایر پرسنل بیمارستان، جوابگوی بیماران و همراهان آنها باشند. گاه پرستاران مورد خشونت و مواخذه بیماران یا همراهان آنها قرار می‌گیرند بدون این‌که در کار خود اهمال کرده باشند.
www.ganjico.com
«بیماری نیمی از پرستاران ایرانی به خاطر سختی کار»
شرایط پرستاران در ایران بحرانی است. به گفته دبیرکل «خانه پرستار ایران» مهم‌ترین بیمارستان‌های تهران به علت کمبود پرستار در ساعاتی از شبانه‌روز پرستار ندارند. بیماران به‌خصوص در تهران از حداقل مراقبت‌های پزشکی محرومند.
سنگینی این وظایف در کنار دستمزد اندک و نبود مشوق‌های مالی و شغلی ، بسیاری از پرستاران را ناگزیر از ترک حرفه خود و جستجوی کار در کشوری دیگر می‌کند.
از بین کشورهایی که پرستاران ایرانی را جذب می‌کنند، کانادا با ۴۷ درصد و امارات متحده عربی با ۳۳ درصد بیشترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.
این در حالی است که نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران معتقد است که تربیت بیش از حد پرستار یا به عبارت دیگر، مازاد پرستار در ایران دلیل اصلی مهاجرت این قشر است.
علی کائیدی تاکید کرده که مسئولان باید به جای افزایش آمار فارغ التحصیلان، به فکر افزایش کیفیت آموزش در کشور باشند.
اما محمد شریفی، دبیرکل خانه پرستار ایران در واکنش به این سخنان تصریح کرده که علاوه بر دستمزد به مراتب بالاتر، کارآمدی و تبحر پرستاران ایرانی است که کشورهای زیادی را به صرافت جذب آنها می‌اندازد.


برای اطلاع از شرایط اقامت پرستاران میتوانید با دفاتر سازمان مهاجرتی گنجی (وکیل دادگستری و رسمی کانادا) در تهران 22895496    -   22895497    و دفتر مونترال 0015142256955 تماس حاصل نمایید.

مهاجرت پرستاران بدون مدرک زبان امکانپذیر است.


برچسب‌ها: مهاجرت پرستاران
[ چهارشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 21:19 ] [ گنجی ]

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد به مهمترین جزئیات برگزاری دور جدید آزمون آیلتس در این دانشگاه اشاره کرد.
ناصر اقبالي با اعلام اين خبر، گفت: با توجه به درخواست زياد داوطلبان، آزمون IELTS دانشگاه آزاد اسلامي در هر سال 24 بار در تهران (يعني در هر ماه 2 آزمون) و 6 بار در شهرستان ها برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: با تـوجه به اين مـوضوع، شهروندان مـتقاضي شهرستان ها ديگر نيازي به مراجعه به تهران نخواهند داشت و مي توانند به واحدهاي مجري در شهرهاي نزديك به مكان زندگي خود مراجعه كنند، در حال حاضر واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در شهرهاي شيراز، رشت و كرمانشاه برگزاركنندگان اين آزمون است.

به گفته اقبالي، تعداد شركت كنندگان در هر دوره آزمون IELTS 300 نفر است و ما تلاش خواهيم كرد كه اين آزمون را بطور منظم در هر سال برگزار كنيم.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد در مورد نحوۀ ثبت نام، اظهار داشت: ثبت نام بر روي وب سايت ielts.iauset.com بصورت آنلاين انجام مي شود كه هر داوطلب مي تواند با مراجعه به اين سايت پس از اطمينان از فعال بودن پروفايل خود نسبت به ثبت نام اقدام نمايد نكتۀ مهم اين كه انصراف پس از ثبت نام قطعي در اين آزمون امكان پذير نيست.

اقبالي در خصوص حداقل سن براي شركت در اين آزمون، گفت: براي شركت در اين آزمون داوطلبان بايد 16 سال كامل را داشته باشند تا بتوانند بر اساس قانون IDP در IELTS ثبت نام کنند.

وی در خصوص كيفيت برگزاري اين آزمون در ايران خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي در برگزاري آزمون IELTS يكي از موفق ترين برگزاركنندگان اين آزمون شناخته شده كه به خاطر همين موضوع ايران، نيوزلند و روسيه جوايزي را دريافت كرده اند.

وی در خصوص نحوۀ برگزاري اين آزمون افزود: اين آزمون در دو بخش كتبي و شفاهي برگزار مي شود كه داوطلبان بايد 2 روز براي اين آزمون به مكان هاي مورد نظر مراجعه كنند در روز اول كه اختصاص به آزمون كتبي دارد هر داوطلب 3 ساعت زمان خواهد داشت تا به سؤالات پاسخ گويد بعد از آن داوطلبان در روز ديگر براي مصاحبه مراجعه خواهند كرد كه 15 دقيقه براي هر نفر در نظر گرفته مي شود.

به گفته وی، آزمون IELTS در دو سطح جنرال و آكادميك برگزار مي شود كه داوطلبان بايد توجه داشته باشند با توجه به نياز خود در اين آزمون ها ثبت نام و شركت کنند.


رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در مورد زمان اعلام نتایج این آزمون گفت: معمولاً نتایج آزمون آیلتس دو هفته بعد از برگزاری آزمون از طریق سایت results.IELTS.org اعلام خواهد شد.
رئیس مرکز آزمون افزود: متقاضیان جهت دریافت کارنامه خود می توانند پس از اعلام نتایج به آدرس: تهران، خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، خیابان شهید امیرپابرجا، بلوار آیینه، نبش بن بست گل یخ، پلاک 16، طبقه یک، واحد 101 مراجعه کنند.


موسسه مهاجرتی گنجی جهت رفاه حال موکلین خود اقدام به ثبت نام در موعد مقرر و دریافت کارنامه و همچنین هماهنگی برای امتحان speaking به صورت کاملا رایگان می نماید.

جهت اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه نمایید www.GanjiCo.com

مبلغ ثبت نام: 7،000،000 ریال بصورت علی‌الحساب. قيمت قطعي هر آزمون توسط سازمان سنجش محاسبه و اعلام مي شود تا در صورت افزايش نسبت به مبلغ علي الحساب، داوطلبان مبلغ مابه التفاوت را به حساب مرکز مربوطه واريز کنند و چنانچه قيمت قطعي کمتر از قيمت علي الحساب باشد، مراکز مي بايست مابه التفاوت را به ذينفعان مسترد کنند.
برچسب‌ها: آیلتس دانشگاه آزاد
[ سه شنبه بیست و چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 20:59 ] [ گنجی ]

find job in canada ganji

کاریابی

داشتن شغل و کار مشخص برای همه لازم است. در کانادا کار پیدا کردن دارای مشکلات خاص خود است و نیازمند صبر و حوصله و تلاش است. اگر شما به تازگی وارد کانادا شده اید، این مطلب را بیشتر حس خواهید نمود. در اینجا تلاش داریم تا شما را با انواع شغل ها و مراکز کاریابی، نحوه کارپیدا کردن، مصاحبه، رزومه نویسی و حقوق آشنا کنیم.

چگونه درخواست کار به کارفرما بدهیم:

معمولا در کانادا شما در ابتدا باید رزومه (resume) و معرفی نامه (cover letter) را برای استخدام کننده ارسال کنید. نسبت به شغل مورد نظر ممکن است که از شما نمونه کار (Portfolio) بخواهند.

رزومه مهمترین بخش استخدام شما است، (حتی اسپل لغات و فرمت رزومه)چون اولین تاثیر را در ذهن کارفرما از طرف شما می گذارد. معمولا تمام رزومه شبیه هم هستند و جزئیات زیادی دارند ولی معرفی نامه (cover letter) میتواند به سادگی شما را برای کارفرما معرفی نماید. مهمترین کارکرد رزومه – پیداکردن کار – برای شما است.

معمولا کارفرما در آگهی استخدام خود مراحل کاریابی را مانند: زمان استخدام، نحوه ارسال رزومه با تلفن،ایمیل و... توضیح میدهد، پس بهترین کار دقت در اجرای آن مراحل است.

هرآگهی استخدامی یک زمان پایان دارد. بنابراین شما طی آن مدت باید اقدام کنید. بعضی اوقات هم زمان پایان (deadline) ندارد، این بدان معنی است که شرکت مورد نظر همیشه برای آن پست سازمانی نیاز به کارمند دارد(ongoing recruitment).بعضی اوقات هم آگهی تا زمان استخدام اولین و بهترین فرد ادامه دارد که به آن (immediate opening)  یا (ASAP,as soon as possible) می گویند. فهم این لغات به شما کمک می کند تا در مورد زمان ارسال رزومه بهتر اقدام کنید.

بهتر است بعد از تکمیل رزومه خود از یک نفر در مورد آن نظر بخواهید، یا از خدمات سازمان های دیگر استفاده کنید. سایتهای زیر در مورد شغل و کاریابی در تورنتو اطلاعات خوبی را دارند:

1-     Poss.ca 

2-     JobStar Central

3-     Monster.ca

4-     eRésumés & Resources

 

ارسال رزومه با ایمیل و آنلاین:

ابتدا نکات زیر را در نظر داشته باشید:

الف- نحوه الصاق فایل رزومه به ایمیل و ویروس کشی آن

ب- فرمت رزومه

ج- چگونه فرم های آنلاین را پر نماییم

 

الف- نحوه الصاق فایل رزومه به ایمیل و ویروس کشی آن

بهتر است به جای ضمیمه کردن فایل به ایمیل، اصل متن آن را در صفحه ایمیل خود کپی کنید، چون هم برای کارفرما راحتر است تا بخواند هم امکان ویروس داشتن را ازبین برده است. مگر اینکه کارفرما از شما فایل رزومه را خواسته باشد.

 

ب- فرمت رزومه

همیشه انواع فرمت های مورد نیاز رزومه خود را داشته باشید، مثلا فایل wordو Pdf و اسکن jpg

البته سعی کنید فایل خود را در ورژن قدیمی ذخیره کنید، مثلا word.doc 2003، چون ممکن است کارفرما اگر شما با ورژن جدید ذخیره کنید نتواند فایل شما را باز کند.

 

ج- چگونه فرم های آنلاین را پر نماییم

بسیاری از شرکت ها فرم های آنلاین دارند و شما نیاز دارید تا رزومه خود را در آنجا کپی کنید (copy and paste ) و سپس آن را ببینید و در صورت صحیح بودن اطلاعات برای کارفرما بفرستید.

 

همیشه سعی کنید با فرمت درخواستی کارفرما اطلاعات رزومه خود را ارسال کنید. در سایت زیر اطلاعات خوبی را در این مورد می بینید:

1-     Prepare Your Résumé for Email and Online Posting 

2-     Electronic Job Search [PDF] 

3-     JVS Career Voice

 

مشکلات کاریابی:

پیدا کردن کار در کانادا که بر مبنای مهارت و تخصص شما باشد، سخت است. شما باید ببینید که کارفرمای شما دقیقا چه انتظاری از شغل مورد نظر دارد و نسبت به شغل و صنعت و شهر شما چه مواردی باید داشته باشید.(برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شغل موردنظر و دریافت راهنمایی به موسسه مهاجرتی گنجی ایمیل بزنید)

دولت کانادا برای شما شغل پیدا نمی کند(مانند همه جای دنیا) ولی برنامه هایی دارد که به شما در مورد کاریابی کمک می کند. هرکسی به شما در مورد پیدا کردن کار پیشنهاد دریافت پول داد، قبول نکنید، زیرا کاری بی فایده است.

بعضی کارها نیاز به دریافت مجوز دارند. به این کارهاRegulatory Bodies  میگویند و دریافت مجوز مربوطه زمانبر است. اگر شما در خارج از کانادا تخصص خود را کسب کرده اید، می بایست ابتدا آن مدرک را توسط سازمانی ارزیابی کنید و سپس مدرک جدید را از کانادا بگیرید و یا در دوره مربوطه در کانادا ثبت نام کنید.

همیشه بدانید که ممکن است در رشته ای با پایه شغلی پایین تر از شغل قبلی خود در کانادا کار کنید، این خوب است چون باعث می شود شما تجربه کانادایی کسب کنید و همچنین با جزئیات کار در کانادا آشنا شوید.

اگر فکر می کنید که مهاجرت به کشور کانادا و زندگی آسانتر، امری سریع الوصول است، پس دوباره فکر کنید! شما در ابتدا با مشکلات زیادی در ارتباط هستید، ما همیشه نمونه های موفقی از افراد و شرکت هایی که توسط مهاجران تاسیس شده اند داشته ایم ولی همه انها در چند سال اول سخت کار کرده اند.

همیشه آماده باشید و قبل از ورود به کانادا بدانید که چه چیزی می خواهید و برای چه آمده اید.

 Just get one Way, and go to the End.

 

داشتن تجربه کار کانادایی چقدر مهم است؟

بیشتر تازه واردان به کانادا در کاریابی دچار مشکل می شوند، زیرا:

الف- ضعف زبان و مهارت های ارتباطی

ب- عدم شناخت استاندارهای کانادایی

ج- کمبود اطلاعات در زمینه قوانین کانادا

د- توانایی شما در ورود به فرهنگ کار کانادایی

به دلایل بالا ، بیشتر کارفرماهای کانادایی از قبول تازه واردان سر باز میزنند و جمله زیر را بیان می کنند:

 a lack of Canadian experience

پس،

در ابتدا مدارک خود را ارزیابی کنید تا کارفرما شما و تخصص تان را بهتر بشناسد.

مدرک تخصصی مربوط به کار خود را از یک سازمان کانادایی بگیرید.

سابقه کار کانادایی را بدست آورید، زیرا بعضی مشاغل نیازمند سابقه کار هستند: مثلا در انتاریو برای معماران داشتن 940 ساعت سابقه قبلی و شنوایی سنجی داشتن 6ماه عضویت در انجمن مربوطه ضروری است ولی برای شغل حسابدار خبره شما نیازی به سابقه قبلی ندارید. در لینک زیر اطلاعات کامل مربوط به شغل مربوطه را می بینید:

 table of Canadian Work Experience Requirements

 

بدست آوردن سابقه کار کانادایی سخت است.با دوستان خود که هم رشته شما هستند صحبت کنید و مشاوره دریافت کنید. لینک های زیر می تواند برای شما مفید واقع شود:

1-     Top 10 Ways to Get Canadian Experience

2-      بازار کار کانادا

 


برچسب‌ها: کاریابی در کانادا
[ چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 10:5 ] [ گنجی ]

ارزیابی مدارک تحصیلی جهت اقدام از طریق تخصصی فدرال در سال 2013

همانطور که پیشتر اعلام شد، (لینک خبر) برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصصی فدرال در 24 رشته از 14 اردیبهشت 1392 آغاز می گردد.

در این خصوص متقاضیان نیاز به ارزیابی مدارک تحصیلی خود جهت انطباق با همان مدرک طبق نظام آموزشی کانادا را دارند، همچنین شما نیاز به ارائه مدرک آیلتس خواهید بود.

وزارت مهاجرت کانادا چهار موسسه برای ارزیابی مدارک معین نموده است، موسسه مهاجرتی گنجی خدمات ارزیابی مدارک تحصیلی شما را برعهده می گیرد.( البته در صورت عقد قرارداد تا پایان سال این خدمت، رایگان خواهد بود)


جهت ارزیابی مدارک تحصیلی خود (بجز فارغ التحصیلان گروه درمانی و پزشکی که در موسسه خاصی این کار صورت می گیرد) می بایست مراحل زیر را انجام دهید:

1-     در سایت سازمان ارزیابی کننده ثبت نام کنید، یا از خدمات موسسه مهاجرتی گنجی استفاده کنید.

2-     کپی مدارک تحصیلی خود را بگیرید(شامل: کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری) و به سازمان ارزیابی کننده در کانادا طبق دستورالعمل ارسال کنید.

3-     فرم تقاضای دریافت ریز نمرات تحصیلی را که از سازمان ارزیابی کننده کانادایی میگیرد را به دانشگاه خود بدهید و دانشگاه می بایست بعد از مهر و امضاء آن، مستقیما به آدرس سازمان ارزیابی کننده در کانادا ارسال کند. (این مطلب شامل دانشجویان دکتری نیز می گردد)

4-     ترجمه دقیق و دارای تاییدیه مربوطه ایران را برای مدرک تحصیلی خود تهیه و به سازمان ارزیابی کننده در کانادا ارسال کنید.

5-     هزینه را پرداخت نمایید. (به دلارکانادا)

نکته:

-          با توجه به زمانبر بودن ارائه ریز نمرات توسط دانشگاه های ایران، حتما سریعا برای دریافت آن اقدام کنید.

-          مدارکی که برای سازمان ارزیابی کننده ارسال می کنید به شما عودت داده نخواهد شد. لذا اصل مدارک را ارسال نکنید. (مگر اینکه تغییر نام یا نام خانوادگی دارید)

-          مدت زمان ارزیابی مدارک بین 1 تا 3 ماه می باشد(البته حجم تقاضا ها تاثیر گذار است)

-          یک نسخه از مدارک ارزیابی شده به آدرس شما ارسال می گردد و یک نسخه برای وزارت مهاجرت کانادا و در صورت درخواست نسخه دیگر هزینه اضافی باید پرداخت شود. سازمان مهاجرت یک نسخه الکترونیکی را در وب سایت سازمان ارزیابی کننده تا 10 سال آینده میتواند ببیند.

توضیح:

با توجه به حجم تقاضا ها برای سازمان های ارزیابی کننده در کانادا، به نظر میرسد که عملا تا 2 ماه آینده پرونده ای برای وزارت مهاجرت کانادا ارسال نگردد، ولی همیشه شما برای تکمیل این مرحله تعجیل کنید. اگر در مورد روند کار، پرداخت هزینه های دلاری، آدرس معتبر در کانادا و سرعت کار نگرانی دارید، می توانید از خدمات موسسه مهاجرتی گنجی بهره مند شوید یا با عقد قرارداد با ما از خدمات رایگان بهره مند شوید.

تلفن:(دفتر تهران)

22895496

22895497

کیفیت اتفاقی نیست، حاصل تجربه است.

canada federal skilled worker CREDENTIAL ASSESSMENT


برچسب‌ها: ارزیابی مدارک تحصیلی کانادا
[ سه شنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 10:34 ] [ گنجی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ سعی دارد که اطلاعاتی مفیدی در اختیار کسانیکه می خواهند کشور کانادا را برای زندگی انتخاب کنند قرار دهد.
تهیه و تنظیم:
موسسه مهاجرتی گنجی
www.GanjiCo.com
لینک های مفید