کانادا
مهاجرت به کانادا 
قالب وبلاگ

ارسال پاسپورت جهت صدور ویزا به آنکارا - پیکاپ ویزای کانادا (ویزای توریستی، مهاجرتی، تحصیل و ...)

................

به دنبال تعطيلي قسمت ويزاي سفارت کانادا در تهران، مسئووليت رسيدگي به پرونده ها از ايران به قسمت ويزاي سفارت کانادا در آنکارا داده شده.

دوستانی که تقاضای ویزای (توریستی، دانشجویی، اقامت و ...) داشته اند و سفارت کانادا با ایمیل از آنها تقاضای ارسال پاسپورت برای درج ویزا نموده است، دو راه حل پیشرو دارند:

1-مراجعه حضوری به سفارت در آنکارا

.....سفارت فقط روزهای سه شنبه و چهارشنبه صبح، پاسپورت را تحویل گرفته و فردای آن روز به شما بازمیگرداند.

2-مراجعه شخص دیگری به جای خودتان

.....شخص دیگری میتواند با در دست داشتن نامه گواهی شده توسط شما، به جای شما به سفارت مراجعه نماید و ویزای شما را دریافت کند.

نکته: از واسپاری پاسپورت خود به افراد غیرموجه خودداری نمایید. 

جهت اطلاع از نامه گواهی شده با ایمیل ما در ارتباط باشید.

info@ganjico.com

 

پیک موسسه مهاجرتی گنجی هر هفته جهت پیکاپ ویزای سفارت کانادا در آنکارا به ترکیه می رود. شما می توانید با مراجعه به دفتر ما و طی عقد قرارداد و دریافت رسید پاسپورت خود برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید. پیک موسسه مهاجرتی گنجی با اطمینان و در کمترین زمان پاسپورت شما را به آنکارا می برد. 

 

تاریخ ارسال پیک موسسه مهاجرتی گنجی به سفارت کانادا در آنکارا: 

1- 31 شهریور 91

2- 14 مهر 91

3- 25 آبان 91

4- 17 اذر 91

5- 13 دی 91

6- 21 بهمن 91

7- 15 اسفند 91  -   28 اسفند 91

8- 21 فروردین 92  - 29 فروردین21

9- 5 اردیبهشت 92

10- در حال بررسی (بزودی اعلام می گردد)


تلفن تماس : (دفتر تهران)

22895496

22895497

...........

توجه فرمایید که در حال حاضر امکان ارسال مدارک اولیه و درخواست صدور ویزا از طریق پست امکان پذیر می‌باشد ولی‌ پس از صدور ویزا جهت درج برچسب ویزا در گذرنامه باید به یکی از دو روش بالا گذرنامه خود را ارائه دهید.

 کانادا ویزا

سؤالات رايج برگرفته از وبسایت سفارت کانادا در آنکارا: 

متقاضيان اقامت موقت ( ديدار ، دانشجويی ، کار موقت ) و مدرک مسافرتی بازگشت مقيم

چگونه می توانم درخواست ويزای خود را به سفارت کانادا تحويل دهم ؟

اگر می خواهيد درخواست ويزای خود را به قسمت ويزای سفارت کانادا در آنکارا تحويل دهيد ، لطفاً پرونده خود را به وسيله يکی از شرکت های خصوصی ارسال مدارک به آدرس ما ارسال نماييد:

IMMIGRATION SECTION
Cinnah Caddesi no: 58
06690, Cankaya
Ankara, Turkey

توجه داشته باشيد که به درخواست شما به نوبت و پس از رسيدگی به پرونده هايی که پيشتر در تهران تحويل داده شده اند رسيدگی خواهد شد. درخواست شما بايد کامل و حاوی تمامی مدارک لازم و رسيد پرداخت پول باشد. لطفاً اصل گذرنامه خود را ارسال نفرماييد.

توجه داشته باشيد درخواست های ارسال شده به وسيله ايميل پذيرفته نمی شود.

آيا می توانم درخواست خود را به قسمت ويزای سفارت کانادای ديگری غير از آنکارا تحويل دهم ؟

بله ، اما تنها به صورت حضوری . شما بايد شخصاً در سفارت کانادای ديگری که مايل به ارائه درخواست خود به آن جا هستيد ، حضور پيدا کنيد. لطفاً برای اطلاعات بيشتر در مورد ساعات کاری و شرايط لازم برای درخواست رواديد به سايت اينترنتی بخش ويزای سفارت کانادای مربوطه مراجعه نماييد.

آيا اگر حضوراً به سفارت کانادا در آنکارا مراجعه نمايم ، رسيدگی به پرونده من سريع تر خواهد شد ؟

خواهشمند است توجه فرماييد که ارائه حضوری پرونده تان به سفارت ما در آنکارا ، رسيدگی به درخواست شما را سريع تر نخواهد کرد. به تمامی درخواست ها به نوبت و به ترتيب تاريخ دريافت ، بدون توجه به اين که آيا حضوراً تحويل داده شده اند و يا به سفارت ارسال شده اند ، رسيدگی خواهد شد.

لطفاً به نکات زير نيز توجه فرماييد :

-         پيش از آن که بتوانيم رسيدگی به پرونده های جديد در آنکارا را شروع کنيم ، بايد ابتدا به حجم عظيمی از پرونده های ناتمامی که از قسمت ويزای تعطيل شده ما در تهران فرستاده شده اند ، رسيدگی کنيم .

-         بيشتر درخواست ها مشمول انتظار چند هفته ای به منظور انجام اجباری بررسی  سوابق و حصول عدم سوء پيشينه می باشند.

-         سالن انتظار ما کوچک است و ساعات کاری ما محدود . کارمندان ما مجبورند تمامی وقت خود را صرف رسيدگی به پرونده ها نمايند و در نتيجه نمی توانند پاسخگوی سؤالات شخصی باشند و به مشاوره و غيره  بپردازند.

-         رسيدگی به پرونده هايی که به وسيله يکی از شرکت های خصوصی ارسال مدراک فرستاده شده اند ، نه تنها دقيقاً به اندازه ارائه حضوری درخواست رواديد طول خواهد کشيد ، بلکه از نظر صرف وقت و هزينه برای شما به مراتب با صرفه تر خواهد بود.

چه مدارکی بايد با درخواست رواديد خود ارائه دهم ؟

لطفاً اطمينان حاصل کنيد که پرونده شما حاوی موارد زير می باشد:

-         فرم درخواست تکميل شده با کامپيوتر و وليديت شده ( validated) که حاوی صفحه بارکد و امضای متقاضی باشد . فرم درخواست دست نويس پذيرفته    نمی شود و بدون رسيدگی به متقاضی بازگردانده خواهد شد.

-         پرداخت درست وجه ويزا ( برای جزئيات به سؤال مربوط به وجه ويزا در زير مراجعه کنيد )

-         کپی گذرنامه متقاضی ( صفحه حاوی مشخصات فردی و صفحات حاوی مهر يا ويزا در گذرنامه های فعلی و پيشين . لطفاً اصل گذرنامه خود را ارسال نفرماييد.

-         مدارک ضميمه ( هر مدرکی که اصل آن به انگليسی يا فرانسه نباشد بايد با ترجمه رسمی ارائه شود ).

لطفاً به خاطر داشته باشيد که ارائه درخواست رواديد به صورت کامل و به همراه تمامی مدارک لازم و کافی ، مسؤوليت شخص متقاضی است تا افسر ويزا بتواند با در دست داشتن اطلاعات درست و کامل در مورد پرونده شخص تصميم بگيرد.

آيا لازم است که اصل گذرنامه خود را به همراه درخواست رواديد تحويل دهم  ؟

خير . در واقع شما نبايد اصل گذرنامه خود را به همراه مدارکتان ارسال کنيد. فتوکپی صفحه اول گذرنامه که حاوی مشخصات فردی شما است را به همراه صفحاتی از گذرنامه های فعلی و پيشين بفرستيد که دارای مهر و رواديد می باشند.

چگونه می توانم وجه ويزا را پرداخت نمايم؟

برای درخواست  ويزاهای موقت ( ديدار ، دانشجويی ، کار ) و درخواست مدرک مسافرتی مقيم ، رسید پرداخت های انجام شده در ایران را می پذیریم . برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، لطفاً به آدر س زیر مراجعه نمایید.

اطمينان حاصل نماييد که مبلغ صحيح را پرداخت می نماييد. جدول وجوه ويزا از تاريخ     ٢۰ آوريل ٢۰١٢ به روز شده است . اگر وجه ويزا را مطابق جدول قبلی پرداخت نموده ايد ، خواهشمند است ما به تفاوت را به همان حساب پرداخت نماييد و هر دو رسيد پرداخت پول را به همراه درخواست خود ارسال کنيد .


من درخواست رواديد خود را پيش از بسته شدن قسمت ويزای سفارت کانادا در تهران تحويل داده بودم . آيا بايد دوباره درخواست ويزا نمايم ؟

خير. پرونده شما در هفته های آتی به قسمت ويزای سفارت کانادا در آنکارا منتقل     می شود . نيازی به انجام هيچ اقدامی از جانب شما نيست.

رسيدگی به پرونده ها چقدر طول می کشد؟

در اين مقطع ، متأسفانه قادر به تخمين مدت زمان رسيدگی به پرونده ها نيستيم و مدت زمان های ذکر شده در سايت اينترنتی ما ديگر معتبر نيست . به درخواست ها بر اساس تاريخ تحويل آن ها به سفارت کانادا در تهران رسيدگی می شود. هر زمان که بر روی پرونده شما تصميم گيری شود ، با شما تماس خواهيم گرفت.

هر درخواست جديدی که به قسمت ويزای سفارت کانادا در آنکارا تحويل داده شود در نوبت قرار می گيرد و پس از اين که به درخواست هی تحويل داده شده در تهران رسيدگی شد ، نوبت به درخواست های جديد می رسد.  

من برای ارائه درخواست ويزای خود به سفارت کانادا در تهران وقت گرفته بودم که باطل شد. حالا چه بايد بکنم؟

می توانيد درخواست خود را به وسيله يکی از شرکت های خصوصی ارسال مدارک به قسمت ويزای سفارت ما در آنکارا ارسال نماييد. در اين مورد ، لطفاً به قسمت " چگونه می توانم درخواست ويزای خود را به سفارت کانادا تحويل دهم " در بالا مراجعه فرماييد.

با من از سفارت کانادا در تهران تماس گرفته شده بود تا مدارک تکميلی ارائه دهم و يا به نامه ای پاسخ دهم ، اما اکنون قسمت ويزای سفارت کانادا در تهران تعطيل شده است. چه بايد بکنم ؟

شما بايد مدارک درخواست شده و يا پاسخ خود را به قسمت ويزای سفارت کانادا در آنکارا به آدرس قيد شده در بالا بفرستيد. لطفاً حتماً شماره پرونده خود و يا کپی نامه سفارت را به همراه پاسخ خود ارسال نماييد.

با من از سفارت کانادا در تهران برای ارسال گذرنامه تماس گرفته شده بود. اما وقتی سعی کردم گذرنامه ام را تحويل دهم ، قسمت ويزا تعطيل شده بود و گذرنامه مرا نپذيرفتند. چه بايد بکنم ؟

با شما از طريق ايميل تماس گرفته می شود و چگونگی  مراجعه به سفارت کانادا در آنکارا برای تحويل گذرنامه جهت صدور ويزا در آن ايميل توضيح داده خواهد شد. اين ايميل را زمانی می فرستيم که به پرونده شما رسيدگی شده باشد. لطفاً منتظر دريافت ايميل و توضيحات ما باشيد. لازم به ذکر است که شما می توانيد شخص ديگری را به نمايندگی از طرف خود به آنکارا بفرستيد تا از طرف شما گذرنامه تان را به سفارت تحويل دهد و آن را از سفارت باز پس گيرد. ما هيچ گذرنامه ای را به وسيله شرکت های خصوصی ارسال مدارک به ايران نمی فرستيم ، چراکه اين کار خلاف قوانین ايران است.

من گذرنامه ام را قبلا به سفارت کانادا در تهران تحويل داده ام . گذرنامه من چه خواهد شد؟

مطمئن باشيد که گذرنامه تان هر چه زودتر به وسيله يکی از شرکت های خصوصی ارسال مدارک به شما بازگردانده خواهد شد. لطفاً صبور باشيد.

آيا لازم است که مدارک خود را ترجمه رسمی نمايم ؟

بله. هر مدرکی که اصل آن به انگليسی و يا فرانسه نباشد ، لازم است به همراه ترجمه رسمی ارائه گردد.

من دعوتنامه و مدارکی از ميزبان خود دريافت کرده ام . آيا لازم است که ميزبان من آنها را برای شما بفرستد؟

خير . خواهشمنديم همه مدارک را جمع کنيد و آن ها را یک جا به همراه درخواست خود ارسال نماييد. به دليل حجم زياد درخواست ها ، امکان نگاه داشتن دعوتنامه ها و يا ساير مدارک تکميلی که به صورت جداگانه و بدون درخواست رواديد و بدون شماره پرونده برای ما ارسال می شوند ، برای ما وجود ندارد.

من بايد تحت معاينات پزشکی قرار گيرم . آيا در اين مورد تغييری به وجود آمده است؟

خير. شما همچنان می توانيد با مراجعه به www.cic.gc.ca  به يکی از پزشکان منتخب  در تهران مراجعه نماييد. روند معاينات پزشکی تغييری نکرده است و پزشکان منتخب سفارت همچنان نتايج معاينات را به دفتر مسؤول معاينات پزشکی منطقه ارسال خواهند کرد. پس از دريافت نتايج معاینات ، ما با شما برای اقدامات بعدی تماس خواهيم گرفت.

من اخيراً برای انجام معاينات پزشکی به پزشک مراجعه کردم. پرونده من به قسمت ويزای سفارت کانادا در تهران تحويل داده شده بود. آيا شما نتایج را دريافت خواهيد کرد؟

بله مطمئن باشيد که نيازی به پيگيری شما نیست. ما نتایج معاینات پزشکی شما را دریافت کرده و با شما در مورد اقدامات لازم بعدی تماس خواهیم گرفت. لطفاً منتظر تماس ما باشيد.

چگونه با ما تماس خواهيد گرفت ؟

ما با شما و یا نماینده قانونی شما از طريق ایمیل تماس خواهیم گرفت . بنابراین ، برای شما و یا نماینده قانونی شما ارائه آدرس ایمیلی قابل اطمینان در فرم درخواست الزامی است. چنان چه آدرس ایمیلتان تغییر یافت ، لطفاً مراتب را بلافاصله به ما اطلاع دهید. ما توصیه می کنیم مرتباً ایمیل خود را بازدید نمایید تا مطمئن شوید که هر گونه تماسی از جانب ما را دریافت می کنید.

اقامت دائم

با من از سفارت کانادا در آنکارا برای تحویل گذرنامه ام به سفارت کانادا در تهران تماس گرفته شد. اما وقتی سعی کردم گذرنامه ام را تحویل دهم ، قسمت ویزا تعطیل بود و گذرنامه من پذیرفته نشد. چه باید بکنم؟

توضیح این که چگونه به بخش ویزای سفارت کانادا در آنکارا برای تحویل گذرنامه تان مراجعه کنید به وسیله ایمیل برایتان فرستاده خواهد شد. جزئیات زمان و نحوه مراجعه ، پس از رسیدن به پرونده شما ، با ایمیل در اختیارتان قرار خواهد گرفت . لطفاً منتظر ایمیل ما باشید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید هر فرد دیگری را به نمایندگی از طرف خودتان به آنکارا بفرستید  تا گذرنامه شما را تحویل دهد و یا آن را از سفارت باز پس گيرد. ما هیچ گذرنامه ای را به وسیله شرکت های خصوصی ارسال مدارک به ایران    نمی فرستیم چراکه این کار بر خلاف قوانین ایران است. 


برچسب‌ها: پیکاپ ویزای کانادا در آنکارا
[ پنجشنبه بیست و سوم شهریور ۱۳۹۱ ] [ 11:11 ] [ گنجی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ سعی دارد که اطلاعاتی مفیدی در اختیار کسانیکه می خواهند کشور کانادا را برای زندگی انتخاب کنند قرار دهد.
تهیه و تنظیم:
موسسه مهاجرتی گنجی
www.GanjiCo.com
لینک های مفید